1. Dzisiaj 17. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

- w poniedziałek Św. Marty, Marii i Łazarza
- w środę Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
- w czwartek Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
4. W czwartek rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego Narodu. Prosimy o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym.
5. W sierpniu nie będzie pierwszo-piątkowych odwiedziny chorych.
6. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Mszą św. o godz. 6.30 różaniec. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
7. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się w naszej parafii odpust. Jest to uroczystość rodziny parafialnej odbywająca się co roku, a związana jest ze świętem patronalnym parafii. Dzień odpustu związany jest z możliwością uzyskania daru duchowego, jakim jest odpust zupełny czyli darowanie kar doczesnych za popełnione grzechy. Warunkiem do uzyskania odpustu zupełnego jest: spowiedź święta, komunia św., wolność od przewiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Centralnym wydarzeniem jest suma odpustowa, która zostanie odprawiona o godz. 10.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. prof. Kazimierz Łatak CRL z Krakowa. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Na uroczystą sumę zapraszamy Parafian, Gości, ministrantów, lektorów oraz noszących chorągwie i sztandary.
9. Zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca z racji pierwszej niedzieli miesiąca ze względu na uroczystości odpustowe we własnym zakresie.
10. Podobnie jak w minionych latach w dniach 1-2 sierpnia na terenie naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki udających się na Jasną Górę. Dlatego zwracamy się do naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Osoby, które wyrażą chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg w swoim domu prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
11. Radna powiatowa Jolanta Con, wraz ze Społeczną Grupą na Rzecz Mieszkańców Gminy Drezdenko, realizuje projekt „Też chcę być zdrowa”. W ramach tej inicjatywy prowadzona jest zbiórka podpisów na rzecz zakupu sprzętu diagnostycznego USG dla poradni w Drezdenku oraz utworzenia bezpłatnej szkoły rodzenia dla kobiet z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Wsparcie każdego z nas jest niezbędne, aby zapewnić lepszą opiekę zdrowotną dla mieszkańców naszej społeczności. Po Mszy św. można w przedsionku pod wieżą oraz chórem podpisać petycję, a tym samym przyczynić się do realizacji tego ważnego projektu. Wystarczy imię i nazwisko adres i podpis.
12. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Helenę Michor, Irenę Rosadzińską i Danutę Stando. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
15. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego podczas letniego wypoczynku.