1. Dzisiaj 18. Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. W naszej parafii doroczny odpust Przemienienia Pańskiego. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Warunkiem do uzyskania odpustu zupełnego jest: spowiedź święta, komunia św., wolność od przewiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Sumie odpustowej o godz. 10.00 będzie przewodniczył ks. prof. Kazimierz Łatak z Krakowa.
3. W imieniu pielgrzymów 40. Szczecińskiej pieszej pielgrzymi na Jasną Górę składamy serdeczne podziękowania:
- Parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów w swoich domach
- Pani Marioli Kozubaj dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 za udostepnienie szkoły dla pielgrzymów oraz Pani wicedyrektor Beacie Stańko
- Państwu Anecie i Romanowi Peszko z Nowego Drezdenka za przekazanie 500 butelek wody
- Państwu Renacie i Janowi za przygotowanie pysznego żurku na kolację
- Właścicielom Piekarni Hert z Gościmia oraz pani Wandzie Krusińskiej za pyszne ciasto
- Właścicielom Restauracji Lotos za deski serów i wędlin
- Pani Katarzynie za pomoc w organizacji punktu medycznego
- Pielęgniarkom z Powiatowego Centrum Zdrowia, paniom: Katarzynie, Iwonie, Lidii i Dorocie za profesjonalną pomoc medyczną
- Aptece Millenium za przekazanie materiałów opatrunkowych oraz środków medycznych niebiednych do udzielenia pomocy medycznej
4. W sierpniu kancelaria parafialna czynna we wtorki od 10.00 - 12.00 oraz w czwartki od 15.00 – 17.00.
5. Na czas wakacji możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej w dni powszednie jedynie przed każdą Mszą św.
6. Radna powiatowa Jolanta Con, wraz ze Społeczną Grupą na Rzecz Mieszkańców Gminy Drezdenko, realizuje projekt „Też chcę być zdrowa”. W ramach tej inicjatywy prowadzona jest zbiórka podpisów na rzecz zakupu sprzętu diagnostycznego USG dla poradni w Drezdenku oraz utworzenia bezpłatnej szkoły rodzenia dla kobiet z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Wsparcie każdego z nas jest niezbędne, aby zapewnić lepszą opiekę zdrowotną dla mieszkańców naszej społeczności. Po Mszy św. można w przedsionku pod wieżą oraz chórem podpisać petycję, a tym samym przyczynić się do realizacji tego ważnego projektu. Wystarczy imię i nazwisko adres i podpis.
7. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
8. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
9. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Helenę Barankiewicz, Jana Leszczyńskiego, Romana Sobiś i Jana Gajdzińskiego. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
10. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego podczas letniego wypoczynku.