1. Dzisiaj 85. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.

- we wtorek Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
3. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla uczniów Zespołu Szkół o godz. 7.00. Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 o godz. 8.00. Przed Mszą św. możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
4. Do rodziców, wychowawców i katechetów kierujemy serdeczny apel o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwości na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Msza św. z udziałem dzieci w każdą niedzielę o godz. 11.30.
5. Dzieci, zapraszamy do śpiewu w scholi. Próba w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej.
6. Lektorów, ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w sobotę 14 września o godz. 10.00 do salki parafialnej.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
8. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
9. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach XXIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy koncert w piątek o godz. 19.00.
10. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Mszą św. o godz. 6.30 różaniec. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
11. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
12. Kancelaria parafialna czynna we wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 10.00 – 12.00 oraz od 15.00 – 17.00.
13. Przypominamy, że w niedzielę o godz. 7.00 przez cały wrzesień będzie jeszcze dodatkowa Msza św. sprawowana w kościele Matki Bożej Różańcowej.
14. Pielgrzymów udających się do Gietrzwałdu informujemy, że nasze wspólne pielgrzymowanie rozpoczniemy w sobotę 7 września Mszą świętą o godz. 7.00. Po Mszy św. wyjazd z parkingu przy plebanii.
15. Miło poinformować naszych Parafian, że pani Bernadeta Borodo została nominowana do diecezjalnego odznaczenia dla wiernych święckich „Zasłużony dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej”. Pani Bernadeta w 2008 roku współtworzyła w naszej parafii Apostolat Maryjny. Ponadto od 45 lata czynnie jest zaangażowana we Wspólnotę Żywego Różańca. Wręczenie odznaczenia będzie miało miejsce w niedzielę 8 września o godz. 16.30 w gorzowskiej katedrze, którego dokona Biskup Tadeusz Lityński, Ordynariusz Diecezji. Zapraszamy na uroczystość wręczenie rodzinę i przedstawicieli parafii. Pani Bernadecie serdecznie gratulujemy!
16. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
17. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Do nabycia jest również kalendarz na 2025 rok z Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w cenie 10 zł.
18. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Lucynę Chelińską, Stanisława Hancek i Felicję Gadomską. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
19. W rozpoczynającym się nowym roku szkolnym i katechetycznym wszystkim uczniom, dyrekcji, nauczycielom, katechetom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa oraz darów Ducha Świętego.