1. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z uczniami klas 7 i 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

2. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Zbiórkę przeprowadzą Członkowie Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego.
3. W minionym tygodniu w naszym Zakonie odbyła się Kapituła Prowincjalna, która wybrała nowych przeorów i proboszczów parafii. Nowym przeorem kanonii Drezdenko oraz proboszczem parafii został wybrany ks. Paweł Greń dotychczasowy wice-przeor kanonii i wikariusz naszej parafii. Ksiądz Zdzisław Palus został wybrany przeorem i proboszczem we Mstowie. Wybranym przeorom i proboszczom serdecznie gratulujemy. Niech Duch Święty prowadzi. Pożegnanie księdza Zdzisława Palusa będzie w niedzielę 29 września na Mszy św. o godz. 10.00.
4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci klas 3.
- w poniedziałek Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
- w środę święto Św. Stanisława Kostki, zakonnik, patrona Polski
- w piątek Świętych męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
- w sobotę Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
6. W parafii organizujemy wyjazd do Rokitna na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę 5 października. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Członków Żywego Różańca naszej parafii. Koszt wyjazdu 50zł. Zapisy u p. Mirosławy Andrzejkowicz.
7. Z radością informujemy, że w naszej parafii powstaje 11. róża różańcowa, której inicjatorem jest ks. Paweł Greń. To wyjątkowa inicjatywa, która zgromadzi 20 kobiet gotowych do codziennej modlitwy w intencji rodzin z całej parafii. W dzisiejszych czasach, kiedy rodzina staje przed wieloma wyzwaniami, taka modlitwa jest niezwykle potrzebna i cenna. Zelatorką tej nowo powstałej róży będzie pani Beata Urbaniak, która z oddaniem podjęła się prowadzenia tej grupy. Patronem róży została wybrana błogosławiona Rodzina Ulmów, która jest dla nas wzorem miłości, odwagi i poświęcenia. Wybór błogosławionej Rodziny Ulmów na patronów róży jest nie tylko wyrazem szacunku dla ich męczeństwa, ale także zachętą dla nas, abyśmy w naszych codziennych modlitwach i działaniach starali się naśladować ich wierność Bogu, miłość do bliźnich i odwagę w obliczu trudności. Uroczysta inauguracja nowej róży odbędzie się 6 października, podczas odpustu Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu członkowie róży otrzymają Tajemnice Różańcowe oraz legitymacje potwierdzające ich przynależność do tej szczególnej grupy modlitewnej. Mamy nadzieję, że za wstawiennictwem Rodziny Ulmów nasze modlitwy przyniosą owoce w postaci umocnienia i uświęcenia rodzin w naszej parafii.
8. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 18-20 października br. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej. Program dostępny na fejbusku parafii.
9. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Za tydzień po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar na zakup nowego nagłośnienia, które jest nam niezbędne podczas procesji organizowanych poza kościołem. Nagłośnienie będzie wykorzystywane podczas Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta, procesji Bożego Ciała, podczas procesji 1 listopada na cmentarzu, Orszaku Trzech Króli, Marszu w obronie Życia itp. Koszt takiego nagłośnienia to kwota blisko 10 tysięcy złotych. Prosimy parafian o wsparcie.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.