1. Dzisiaj w naszej parafii żegnamy ks. proboszcza Zdzisława Palusa CRL, który z dniem 1 października obejmie obowiązki proboszcza i przeora w parafii Wniebowzięcia NMP w Mstowie oraz ks. Tomasza Szymaszka CRL, który z dniem 1 października rozpocznie posługę w parafii NSPJ w Ełku.

2. Od 1 października br. nowym proboszczem w naszej parafii będzie ks. Paweł Greń CRL. Kanoniczne objęcie urzędu i przywitanie nowego proboszcza za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30. Obrzędu wprowadzenia dokona Dziekan Dekanatu ks. Tadeusz Wołoszyn.
3. Za tydzień w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej oraz dożynki parafialne. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie chorągwi do procesji.
4. Zwracamy się do działkowców i rolników o przyniesienie plonów ziemi do dekoracji kościoła. Plony prosimy przynieść w piątek do południa na plebanię.
5. Podczas sumy odpustowej będzie inauguracja nowej 11. Róży Żywego Różańca. Członkowie otrzymają Tajemnice Różańcowe oraz legitymacje potwierdzające ich przynależność do tej szczególnej grupy modlitewnej.
6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
- w poniedziałek Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
- we wtorek Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
- w środę Świętych Aniołów Stróżów
- w piątek Św. Franciszka z Asyżu
- w sobotę Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
8. We wtorek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele:
- różaniec dla dorosłych o godz. 17.30
- dla dzieci i młodzieży we wtorki o godz. 17.30
9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
10. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
11. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Mszą św. o godz. 6.30 różaniec. Na nabożeństwo przynieśmy ze sobą świece.
12. W sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna. Wyjazd pielgrzymów o godz. 8.30 z przed naszego kościoła.
13. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
14. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 18-20 października br. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.
15. Kartki na wypominki miesięczne i roczne wyłożone są na stoliku pod chórem i wieżą kościoła.
16. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone na rzecz powodzian. Udało się zebrać 17 885,00 złotych. Dziękujemy również firmie Eko-Pak z Niegosławia za przetransportowanie zebranych darów. Bóg zapłać!
17. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
18. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Marię Dziedziewicz, Marka Woltman, Krystynę Klatt, Stanisława Gruchot i Łukasza Nowak. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.