1. Dzisiaj 28. Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

2. Decyzją Wizytatora naszego Zakonu księdza Dariusza Kaczyńskiego CRL z dniem 11 października br. posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął ks. Piotr Szydełko CRL. Witamy księdza Piotra w naszej parafii, życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej oraz ludzkiej życzliwości.
3. W dniu dzisiejszym obchodzimy XXIV Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: „Jan Paweł II - Ewangelia starości i cierpienia ”. Jest to wydarzenie ogólnopolskie, mające na celu przybliżenie nam osoby i nauczania św. Jana Pawła II. Młodzież ze szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej nr 2 po każdej Mszy św. przeprowadzi zbiórkę do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
4. Zapraszamy po wyjściu z kościoła na kiermasz ciast. Wszystkie zebrane środki ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na duszpasterstwo dzieci, ministrantów i lektorów. To świetna okazja, by nie tylko skosztować pysznych wypieków, ale także wesprzeć nasza wspólnotę i najmłodszych parafian. Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy poprzez dobrowolną ofiarę.
5. W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej. Dyrekcji, nauczycielom i katechetom życzymy wytrwałości w kształtowaniu serc, przekazywaniu wiedzy i wychowaniu młodego pokolenia.
6. W środę o godz. 17.15 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy ołtarzu do skarbony można składać intencje, które zostaną odczytane podczas nabożeństwa.
7. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej 20 minut przed każdą Mszą św.
- we wtorek Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
- w środę Św. Jadwigi Śląskiej
- w czwartek Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
- w piątek święto Św. Łukasza, Ewangelisty. W tym dniu swoją modlitwą otoczymy wszystkich pracowników Służby Zdrowia.
9. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele:
- różaniec codziennie o godz. 17.30
- dla dzieci i młodzieży we wtorki o godz. 17.30
10. W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy na wypominki miesięczne i roczne.
11. Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej świątyni. Za tydzień niedziela misyjna. Taca przeznaczona będzie na działalność misyjną Kościoła.
12. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 10,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Jadwigę Nawrocką, Janusza Mikłasewicz, Pawła Skowrońskiego i Małgorzatę Pieluszczak. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.